Logo izveide

Uzņēmumam logo izveide ir viens no pirmajiem soļiem savas personīgās identitātes radīšanā. Tā ir kā uzņēmuma seja, kas rada atpazīstamību un uzticību precei, pakalpojumu un uzņēmumam. Kāpēc logo izveide ir svarīgs solis uzņēmuma attīstībā? Lasi tālāk.

Kāpēc vajadzīgs logo?

 1. Tas piesaista cilvēka uzmanību – mūsdienās cilvēku uzmanības ilgums ir ļoti īss un uzņēmumam ir aptuveni 2 sekundes, lai radītu interesi cilvēkā. Ar logo palīdzību uzņēmums var parādīt savas galvenās vērtības un palīdzēt cilvēkam pieņemt lēmumu.

 2. Logo palīdz radīt labu pirmo iespaidu – ja logo ir ineteresants un īpašs, tas rada interesi uzzināt par kompāniju vairāk. Ja logo ir zemas kvalitātes, neintereseants, tas sabojā klienta pirmo saskarsmi ar kompāniju. 

 3. Tas ir jūsu zīmola identitātes pamats – logo veidošana ir kā stāsta stāstīšana, kas ietekmēs klienta emocijas. Lai gan logotipa dizains ir tikai daļa no uzņēmuma zīmola, tas kalpo par pamatu visam stāstam, uz kura tiek veidots zīmols. Stāstu ietekmē krāsas, toņi, fonti – tie rada noteigtas emocijas cilvēkam redzot logo. 

 4. Tas ir atpazīstams – logotips ir kā tilts starp audienci un uzņemumu. Jūs vēlaties, lai cilvēki, ieraugot jūsu logotipu, uzreiz sajustu atmiņā to, ko jūsu uzņēmums dara, un, vēl svarīgāk, to, kā tas viņiem liek justies. Arī, ja uzņēmuma nosaukums aizmirsts – uzņemuma zīmols paliks. 

Kāpēc vēl?

 1. Tas jūs atšķir no konkurentiem – Labi izstrādāts uzņēmuma logotips ar pareizām ikonām un atbilstošu fontu var vēstīt par visu, sākot no uzņēmuma fona (profesionāls, relaksēts, jautrs) līdz tā misijai (izklaide, efektivitāte un inovācija).
 1. Tas veicina lojalitāti zīmolam – Šo ir ļoti svarīgi atcerēties – patērētājs meklēt ilgspējīgu uzņēmumu. Augot jūsu zīmolam, jūsu logotips kļūs pazīstamāks plašam patērētāju lokam, un šī pazīstamība rada priekšstatu, ka esat uzticams un pieejams.  Tiklīdz jūs klientiem iepatiksieties, jūsu klienti jūs meklēs atkal un atkal – un jūsu logotips ir tas, ko viņi meklēs vispirms.
 2.  Jūsu auditorija to sagaida – Jūsu logotips ir pirmā lieta, ko jūsu auditorija meklēs, kad redzēs jūsu zīmola. Tam jābūt visu jūsu mārketinga materiālu, piemēram, vizītkaršu, skrejlapu, reklāmu u. c., priekšplānā un centrā.
 3. Ja jums nav logotipa (vai tāda, kas izceļas), jūs palaidīsiet garām iespēju padarīt savu uzņēmumu saistošu jūsu auditorijas prātos.

Kā notiek logo izveide?

Uzņēmuma personīgā zīmola izveide ir ļoti interesants, radošs un personīgs process. Tas ir vienreizējs notikums katra uzņēmuma attīstībā. Tā ir un būs uzņēmuma “seja”, pēc kuras jebkurš nākotnē atpazīs uzņēmumu. Tā izveidi var sadalīt posmos:

 1. Nosakām uzņemuma vērtības un svarīgākās kvalitātes.

 2. Nosakām audiences vecumu un ar noteigto darbības sfēru svarīgo specifiku.

 3. Mēs izvērtējam kādu vēstījumu uzņēmums vēlas nodot ar savu logotipu un kā to parādīt publikai. 

 4. Nosakām dizaina elementus, fontus, krāsas, stilu.

 5.  Izstrādājam dažādus iespējamos modeļus un piedāvājam klientam dažādus variantus.

 6. Attīstam augstas kvalitātes logo balsotties uzu uzņēmuma vēlmēm un veicam izmaiņas, ja tādas nepieciešamas. 

logo izveide
logo izveide

     7. Pēc logo izveides arī iespējama mājaslapas uzlabošana. Mājaslapas dizains tiek personalizēt logotipa izskatam. Lai viss kopā izskatītos kā mākslas darbs – krāsas mājaslapā, teksta fonts, teksta izmērs, novietojums, dazādi dizaina elementi. Viss nepieciešamais, lai logo ar mājaslapu būtu kā “podiņš ar vāciņu”. 

     8. Pēc uzņēmuma vēlmēm attīstam arī citus produktus –  mārketinga video izveide, vizītkartes, uzlīmes u.c

logo izveide

Pieredze: Izstrādājām Northnavia logotipu. Pēc tām, baltoties pēc logo toņiem in stila, izstrādājām mājaslapu, izmantojot satura pārvaldības platformu WordPress. Northnavia nodarbojas ar saliekamo māju ražošanu un būvniecību.

logo izveide

Lai redzētu vairāk uzņēmumus kuriem esam attīstījuši viņu personīgo logo skaties šeit.

Lai vairāk uzzināt kā vDisain varētu palīdzēt Jūsu logotipa izveidē piesakies bezmaksas konsultācijai šeit.